23 Nisan 2020 Perşembe
   
Yazı Boyutu

Site içi hızlı arama

NETSAFE 5651 NETLOGGER

NetSafe Netlogger, 5651 sayılı Internet denetim kanununun "loglama" maddesini karşılayan, diğer NetSafe ürünleri gibi güvenlik modülleri içermeyen NetSafe ürünüdür.

NetSafe Netlogger, firewall ve güvenlik altyapıları hazır ortamlar için tasarlanmıştır. Bridge mode desteği, Windows DHCP ortamlarından log çekebilme, port mirroring ile çalışma özellikleri ile kurumunuzun 5651 loglama ihtiyaçlarına tam çözüm getirir.

Bridge (Köprü modu)

NetSafe Netlogger marka / model fark etmeksizin Layer2 seviyesinde tüm firewall, modem ve gateway cihazları ile konuşup, üzerinden geçen trafiği 5651 sayılı Internet Denetim Kanunu çerçevesinde kaydeder.

Port Mirroring

NetSafe Netlogger gateway seviyesinde konumlandırılamadığı ortamlarda akıllı switchler ile yapılan port mirroring sayesinde tüm Internet trafiğinizi 5651 sayılı Internet Denetim Kanunu çerçevesinde kaydeder.

Windows DHCP

Windows DHCP sunucular ile uyumlu çalışabilmesi nedeniyle, NetSafe Netlogger tüm Windows sunuculardan DHCP logu çekerek, 5651 sayılı Internet denetim kanunu çerçevesinde IP dağıtım logunuzu saklamanızı sağlar.

Syslog

Tüm syslog sunuculardan syslog çekerek 5651 yasal loglamanız sağlanır.

Tüm NetSafe ürünleri yasal zaman damgasını Tübitak Kriptoloji Enstitüsünden alır.

5651 Sayılı yasa nedir?

04/05/2007 tarihinde resmileşmiş, Internet paylaştıran tüm ortamlarda özel bir formatta log tutmayı zorunlu kılmış olan yasadır. Bu yasa ile hizmet sektörü gözetmeksizin tüm Internet paylaştıran ortamlar için yasada belirtilen log formatı zorunlu tutulmuştur.

netlogger 5651

netlogger 5651